Beta-alanine 300g - FA Większy obrazek

Beta-alanine 300g - FA

00398

Nowe

Beta-alanine Fitness Authority to suplement przedtreningowy dostarczający beta-alaninę w opatentowanej formie CarnoSyn®, wzbogacony L-histydyną i witaminą B6.

Więcej szczegółów

Ostatnie sztuki!

55,00 zł

Dodaj do schowka


Data sheet

______________________ _

Więcej informacjiBeta-alanine Fitness Authority
to suplement przedtreningowy dostarczający beta-alaninę w opatentowanej formie CarnoSyn®, wzbogacony L-histydyną i witaminą B6. Polecany osobom dorosłym, aktywnym fizycznie, w okresach najbardziej wyczerpujących przedłużających się treningów wytrzymałościowych i siłowych.

Beta-Alanina jest składnikiem dwupeptydu karnozyny (β-alanylo-L-histydyny), naturalnie występującego w mięśniach szkieletowych, a w szczególności w szybko-kurczliwych włóknach mięśniowych typu II. W naturalnych warunkach w organizmie karnozyna buforuje spadek pH związany m.in. z powstawaniem kwasu mlekowego w mięśniach w trakcie wysiłku opóźniając zmęczenie mięśni i umożliwiając wydłużenie sesji treningowej1. Ilość wytwarzanej przez mięsnie karnozyny, zależy bezpośrednio od dostępności beta-alaniny, dlatego suplementacja beta-alaniną jest tak istotna dla zwiększenia stężenia karnozyny w mięśniach.Badania dowiodły że suplementacja beta-alaniną nie tylko opóźnia zmęczenie, ale również zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni.3,4

L-histydyna należy do grupy aminokwasów egzogennych, których organizm sam nie potrafi syntetyzować i musi być dostarczany wraz z pożywieniem. Bierze udział w syntezie białek, a wraz z beta-alaniną jest prekursorem karnozyny, wpływając na jej zawartość w pracujących mięśniach.

Witamina B6 to witamina z grupy B, rozpuszcza się w wodzie i jest zaangażowana w wiele kluczowych procesów, szczególnie istotnych dla osób aktywnych fizycznie:

  • przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego
  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego
  • przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu
  • pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek
  • przyczynia się zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia
Zalecane spożycie: Rozpuścić ½ miarki proszku (4 g) w 200 ml wody, wypić na 30 minut przed planowanym treningiem.


Opinie

Dodaj swoją opinię

Beta-alanine 300g - FA

Beta-alanine 300g - FA

Beta-alanine Fitness Authority to suplement przedtreningowy dostarczający beta-alaninę w opatentowanej formie CarnoSyn®, wzbogacony L-histydyną i witaminą B6.

Dodaj swoją opinię

1 innych produktów w tej kategorii: